poniedziałek, 9 lipca 2012

Najbrzydszy pies świata!

W piątek 22 czerwca na 24. targach Sonoma-Marin odbywających się w miejscowości Petaluma w Kalifornii, przyznano tytuł najbrzydszego psa świata. Zdobywcą tak zaszczytnego rekordu jest Mugly (ang. ugly – brzydki), 8-letni grzywacz chiński z Wielkiej Brytanii.
Konkurs na najbrzydszego psa świata jest sztandarową konkurencją na targach Sonoma Marin. Co roku właściciele z całego świata zgłaszają swoje bezzębne, ślepe na jedno oko i prawie łyse pociechy z dumą, udowadniając, że brzydki wcale nie znaczy gorszy.
„Gdy usłyszałam jak sędziowie wypowiadają jego imię wprost zaniemówiłam. Nie wiedziałam w którą stronę mam patrzeć. Razem z Muglim trzęśliśmy się jak galaretki”, wypowiada się właścicielka psa, pani Bev  Nicholson.
Przeszłość Mugliego nie jest usłana różami. Zanim przygarnęła go pani Bev, pies żył na ulicy doświadczając ciągłych wyzwisk i żartów ze strony przechodniów. Nie oszczędzały go nawet dzieci urządzając sobie z niego zabawkę do kopania i poniżania.
Jego krótki pokryty rzadką szczeciną pyszczek, błyszczące oczy, pokrzywione białe wąsy, oklapnięte uszy i niemalże łyse ciało zauroczyły jednak panią Nicholson, która przygarnęła go ze schroniska i otoczyła miłością jak własne dziecko.
Wraz z tytułem najbrzydszego psa na świecie Mugly otrzymał  1 000 dolarów nagrody,  roczny zapas psich chrupek oraz pobyt w luksusowym apartamencie w hotelu Sheraton. Nie jest to pierwszy sukces na koncie tego czworonoga. W 2005  Mugly został wybrany najbrzydszym psem w Wielkiej Brytanii. Ma już więc doświadczenie w show-biznessie.
Organizatorzy konkursu cieszą się, że nowy rekordzista pochodzi zza oceanu. Mają nadzieję, że zachęci to właścicieli spoza Stanów Zjednoczonych do zgłaszania swoich pupilków.
Co roku walka o tytuł najbrzydszego psa świata gromadzi coraz szersze grono fanów.  Jury ocenia kandydatów na podstawie ich „wrodzonej brzydoty” i takie kryteria stosuje zarówno dla psów rasowych jak i mieszańców.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz